Прибулець на вулиці Вітовського
Коли комп'ютер проскрипів, що умови довкола придатні до життя, люк зорельоту автоматично відчинився, і я вийшов та обережно роззирнувся. Довкола були дерева, далі цегляна труба і потім низка цегляних стін, схожі на які я бачив на старих зображеннях із Землі. Я був цілий, довкола панував спокій, під ногами хрумкотів сніг, і я нарешті зміг осмислити власні відчуття.

А було ж що осмислювати! Жодного разу в житті я так не хвилювався. Уперше в історії розумна істота здійснила політ не просто на іншу планету чи в іншу галактику. Я не просто повернувся на Землю з Альфи Звіроморфа, комбінуючи розгони варп-двигунами із плануванням на азимутах чорних дір. Таке я провертав уже десятки разів, а легендарний Нвінгкхтдх з Бети Мндгранджджа мав понад сотню таких польотів. Однак досі ніхто не здійснвав водночас міжгалактичний стрибок та подорож у часі. Я був першим посланцем Організації об'єднаних планет у 2022 році.

Земне небо майже нагадувало звичне для мене, якщо не враховувати відсутності зорельотного руху та летючих автівок. Хтозна, можливо, космоісторики помилялися щодо появи літальних апаратів на землі, а може, у цьому році Львів ще не був однією зі столиць планети. Адже всі знають міф про те, що колись це було провінційне містечко на околиці численних імперій, котрі то виникали, то з'являлися в цій частині Землі до відкриття Великого Левандівського Феномену.

Утім, ловити ґав не було як. Треба було освоїтися, зрозуміти, як стати своїм та знайти заняття для прикриття. Від цього залежало здійснення місії, а від результатів місії – доля розумного життя в цій частині Галактики. Тож я пішов вивчати ситуацію. Минув стильну будівлю з вивіскою якоюсь давньою земною мовою: Coworking. Через вікна було видно людей у дивно різноманітному одязі, з різними зачісками, чоловіків і жінок, в основному молодих. Деякі стояли і розмовляли, інші сиділи за дерев'яними столами. Лише на старих картинках я бачив так багато дерев'яних столів в одному приміщенні. На столах стояли якісь чорні та сріблясті пристрої з екранами. На деяких із них були незрозумілі написи, але на більшості – символ надкушеного яблука. Я пригадав статтю якогось історика про дивні вірування людей 21-го століття, котрі захищали тотемом фрукта стародавні кремнієві комп'ютери. На них ще треба було діяти дотиком, а не голосом... Цікаво буде якось розібратися, але треба просуватися далі.

Я пройшов через затишний дворик із маленькою сценою до якогось ангару, схожого на сучасні зорельотні, але висотою лише 10-15 метрів і більше цегляних, ніж склометалевих. Там кілька десятків людей в однакових кріслах, але знову на диво розмаїтому вбранні спостерігали за жінкою, котра видобувала мелодійні звуки з якоїсь стародавньої варіації флейти, з лише однією трубкою. Поза нею на екрані блимали абстрактні зображення, схожі чи то на плями від кави на архаїчному бортовому журналі, чи то на краєвиди Кванагідзянських гір на планеті ящерогуманоїдів в сузір'ї Лебедя. Я проскочив вхід непоміченим, пройшов повз іще один ангар, де купа людей у більш зрозумілій, хоча й різних кольорів уніформі, щось майструвала. Я впізнав стародавні ремесла паяння, зварювання, вирізання, але чимало з них були мені незнайомі. Оце вже було набагато ближче до моєї місії. Я занотував в оперативну пам'ять свого крмьінезона нотатку розібратися і звернув увагу на дошку з оголошеннями.

Тут висіло щось схоже на теперішні світлові відбитки корабельних театрів та космічних стендапів на базах землян у далекому космосі. Не всі я зрозумів. Деякі були невідомими мовами, а навіть у тих, що написані давньоукраїнською, були незрозумілі слова. Наприклад, я знав, що таке "кіт" і "театральний". Але що таке "фестиваль" і "Ґаватовича"? Вочевидь, ці терміни не дійшли до нашого часу... Або "Презентація нових електромобілів за участі Ілона Маска". Це ж ніби українською написано, але яка абракадабра!

І тут я помітив саме те, що мені потрібно. Оголошення про роботу! І яку!


Станція Лем

запрошує на роботу менеджера з онлайн-комунікацій

Ти: відкритий, допитливий, ініціативний, гнучкий та емпатичний.

Твій досвід: бренд-менеджмент, маркетинг, розробка діджитал-стратегій.

Твої вміння: створювати відео/фото контент, дизайнити базове, писати цікаві тексти.

Ми пропонуємо: конкурентну зарплатню, можливості професійного зростання, свободу у рішеннях, навчання, перспективу стати керівником відділу комунікацій.

Ти долучишся: до перетворення Львова на один зі світових центрів креативу та інновацій.

Надсилай лист із поясненням, чому саме тебе маємо взяти, на info@lemstation.com

Усі деталі, та форма для заповнення
на
lemstation.com/hr/
Я абсолютно не тямив, що означали в 2022-му році слова контент, бренд-менеджмент, діджитал, маркетинг, дизайнити, але не був певен, що я цього не вмію. Тексти я завжди писав непогано, емпатії мав аж забагато, ну а що полетіти через кілька галактик на тисячу років назад міг лише відкритий, допитливий та ініціативний, то навіть глендоріанському вухокрилу ясно.

Натомість те, що пропонує оголошення, цілком відповідало моїй місії.


От тільки питання: чи оберуть мене? Адже на таке оголошення точно подадуться чимало тутешніх. Цікаво, скільки вас теж надішлють листи, мешканці 2022-го року?