США, Європа, Азія, Африка та Південна Амерка
De Hallen зберегли максимально автентичним ― до головного входу досі підходить трамвайна колія. Тепер De Hallen служить відкритим простором для культури й бізнесу, моди, мистецтва і ремесел. Тут є 9 кінотеатрів, публічна бібліотека, кав'ярня, книгарні, галереї та приміщення, які може орендувати бізнес. Так колишня майстерня перетворилася на оновлений робочий центр.
Living Lab ― це всесвітня мережа, простори якої є в США, Європі, Азії, Африці та Південній Америці. Це відкрита до користувачів інноваційна система, яка допомагає інтегрувати дослідницькі та інноваційні проєкти у повсякденне життя.
У просторах мережі Living Lab проводять урбаністичні конференції, смарт-саміти, відкривають школи й лабораторії для культивування інновацій. Та головна мета ― створити мережу представників креативних індустрій та інновацій по всьому світу.
Індонезійська мережа покликана створити простір для митців, інноваторів і бізнесу, а також умови для їхнього оптимального розвитку ― зараз таких місць уже більше двадцяти по всій країні. Завдяки GoWork можна організувати коворкінг, приватні офіси і спільноту. Їх можуть використовувати і місцеві, і ті, хто здійснив рожеву мрію «переїхати працювати на Балі».
Factory Berlin ― це не тільки фізичний простір, а й цифрова платформа, спільнота, лабораторія інновацій і події. «Фабрика», натхненна знаменитим простором Енді Уорхола в Нью-Йорку, стала міжнародною і об'єднує технологію, політику, мистецтво та науку.
Зараз у спільноті, серцем якої є колишній завод, понад 3000 членів у більш ніж 70 країнах світу. Щороку вони отримують доступ до трьох сотень івентів, контактів і робочих просторів у одному з найдинамічніших міст світу.
Мережу відкрили у 2010 році. Відтоді вона виконує функцію магніту для прогресивних і активних людей, що можуть працювати та обмінюватися ідеями. Особливість простору у соціальній складовій ― з 2017 року тут допомагають працевлаштуватися біженцям і ветеранам. За наступні 5 років у мережі прагнуть допомогти з роботою 1500 біженцям у США та Великій Британії. Усі члени спільноти мають доступ до більш ніж 500 офісів у всьому світі.
Ministry of New створили у 2012 році. Головне для засновників ― побудувати сильну та професійну спільноту. Вони хочуть бачити людей натхненними та продуктивними, тому й простір відповідає цим вимогам: багато світла, зелені, свободи, гойдалки, кав'ярні та книги.
Серед резидентів ― представники креативних індустрій та IT. Для спільноти проводять івенти й зустрічі, вечірки для зміцнення зв'язків і святкування міжнародних визначних дат.
Проект створює коворкінги в Сингапурі та Гонк-Гонзі. На відміну від більшості просторів у цьому списку, The Work Project пропонує не тільки «свободу й багато світла», а й більшу ізоляцію для різних команд. Це можна назвати радше мережею офісів, чиї резиденти мають спільні цінності ― таким чином виховують культуру обміну думками.
США, Європа, Азія, Африка та Південна Амерка
У мережі є три локації зі схожою атмосферою. Невеликий коворкінг посеред саду зі старих дерев, з балконом і терасою більше нагадує затишний заміський будинок. Усі три простори оточені кав'ярнями, ресторанами та пабами, щоб дозвілля і роботу було зручно поєднувати.
Це перший у світі коворкінг на пляжі ― його вже відкрили у Таїланді, а незабаром планують на Гавайях і Балі, у Мексиці та Коста-Риці.
Автори ідеї зауважують, що сучасна людина проводить у місті 95% свого часу, якщо мешкає там. Це шкодить і самій людині, і загалом екосистемам. Тож вихід, який пропонують творці, ― працювати на райському пляжі. Beachub ― це 120 метрів теплого піску та хвиль, бунгало, пірси та гамаки замість офісів і нарадчих кімнат. Резидентам пропонують натуральну їжу та засоби догляду за тілом, одяг з органічних тканин і обіцяють, що їхній простір додасть 50% до креативності, 15% до продуктивності та 20% до щастя. Мабуть, така статистика має сенс, якщо робочий день починається з купання в океані, а панорамні вікна «офісного» бунгало виходять на тропічний пейзаж.
Urban Station є в Чилі, Мексиці, Аргентині, Колумбії та Єгипті. Це незвичайний простір, адже він працює саме для мобільних резидентів ― тут ви не знайдете компаній-орендарів. Його автори запевняють, що першими у світі обрали саме таку спеціалізацію. Платять у просторі лише за час.
Коворкінги оформлені у стилі тропіків, мають дерев'яні меблі, яскраві деталі інтер'єру і різні формати робочого місця. У мережі також є власні магазини, що підтримують фінансування дванадцяти просторів.
Південна Америка та Африка